Markizy Fakro w Attic Kraków

Markizy Fakro to akcesoria okienne oferowane przez naszą firmę. Te zewnętrzne osłony skutecznie chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się, dzięki czemu komfort przebywania we wnętrzach, szczególnie w tych z dużymi przeszkleniami  lub usytuowanych od strony południowej znacznie podnosi się.

Produkty firmy Fakro

O producencie

Fakro to producent okien dachowych i schodów strychowych, a także akcesoriów okiennych wewnętrznych i zewnętrznych. Artykuły tej marki można kupić na terenie aż 50 krajów - pierwotnie mała rodzinna firma rozwinęła się w międzynarodową korporację. Na rynku światowym Fakro zajmuje pozycję wicelidera, a w Polsce wyroby tego producenta należą do najchętniej kupowanych.

Co wyróżnia produkty firmy Fakro?

Produkty tej marki produkowane są przy użyciu nowoczesnego sprzętu i innowacyjnych technologii. Dodatkowo przedsiębiorstwo zapewnia swoim Klientom szeroki wybór rozmaitych materiałów i rozwiązań dotyczących montażu. Artykuły są przygotowywane zgodnie z normami jakościowymi, posiadają atesty poświadczające ich właściwości i parametry. Za wyborem marki Fakro przemawia również przejrzysty system gwarancyjny, profesjonalna obsługa oraz fachowe doradztwo.

Chciałbyś ochronić wnętrza przed silnym słońcem?
Skontaktuj się z nami!

Markizy Fakro

Czym są markizy?

Markizy, inaczej nazywane refleksolami, to osłony zewnętrzne montowane na oknach, drzwiach i innych elementach stolarki pionowej. Instaluje się je w celu ochrony pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem. Markizy mają różny stopień przezierności 1-10% (absorbujące energię słoneczną, ale zapewniające widok na otoczenie znajdujące za oknem), jak i całkowicie nieprzezroczyste. Poszczególne produkty mogą różnić się między sobą sposobem kolorem, materiałem, techniką montażu czy rodzajem sterowania.
Markiza dostępna jest w wersjach elektrycznych Solar i Z-Wave oraz w wersji manualnej. Solarna wersja markizy cechuje się automatyczną obsługą.

Dlaczego warto wybrać markizy marki Fakro?

Markizy montowane są na zewnątrz okien, absorbują promieniowanie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chronią wnętrze przed uciążliwym upałem. Po zastosowaniu markizy większość ciepła słonecznego zostaje na zewnątrz, nie docierając do wnętrza budynku, co w praktyce powoduje spadek temperatury wewnętrznej nawet o 10°C. Markizy chronią przed ciepłem promieniowania słonecznego do 8 razy skuteczniej niż roleta wewnętrzna. Markizy umożliwiają jednocześnie dopływ naturalnego światła i widok na zewnątrz przez co możemy obserwować otoczenie. Poprawiają także warunki ergonomiczne podczas pracy zapewniając równomierny rozkład światła oraz chronią nasze oczy przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, co jest szczególnie ważne podczas pracy z komputerem. Markizy do okien fasadowych w wersji elektrycznej pełnią także funkcję moskitiery. Po rozsunięciu markizy, profile i siatka tworzą ochronę przed owadami i rożnego typu insektami.

Kolejną zaleta stosowania markiz jest ich energooszczędność. Montując je możemy ograniczyć korzystanie z  klimatyzacji lub całkowicie z niej zrezygnować. Co więcej rozwinięta markiza w ciągu chłodnych nocy chroni wnętrze przed stratami ciepła poprawiając współczynnik przenikania ciepła okna aż do 16%. W ten sposób możemy rachunki za ogrzewanie.

Markizy Fakro dostępne w Attic

W Attic oferujemy wysoce funkcjonalne, wykonane ze sprawdzonych materiałów markizy marki Fakro. Gwarantujemy możliwość modyfikacji zamówienia dopuszczaną przez producenta - zaopatrujemy Klientów w markizy o różnych wymiarach i wyglądzie. Podejmujemy się realizacji zarówno większych, jak i mniejszych zamówień. Współpracujemy z inwestorami, generalnymi wykonawcami, firmami budowlanymi oraz składami budowlanymi, zaopatrujemy budowy również Klientów prywatnch. Głównym obszarem naszej działalności jest Małopolska. Zachęcamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych naszą ofertą - oferujemy pomoc w wyborze odpowiedniego artykułu, złożeniu zamówienia oraz zapewniamy dostosowane do potrzeb warunki realizacji.

Szukasz markiz marki Fakro?
Napisz lub zadzwoń

Zaopatrujemy inwestycje budowlane

 • Obsługujemy firmy ogólnobudowlane i specjalistyczne, deweloperów, generalnych wykonawców i przedsiębiorstwa budowlane

 • Dostarczamy materiały na terenie całego kraju

 • Zapewniamy fachowe doradztwo i opiekę inwestycyjną

 • Realizujemy nietypowe zamówienia

czytaj więcej

Zaopatrujemy składy budowlane

 • Zaopatrujemy składy i hurtownie budowlane w Polsce południowej
 • Jesteśmy liderem ogólnopolskim      w dystrybucji produktów FAKRO, RIGIPS, ISOVER, SWISS KRONO, ROCKWOOL, URSA
 • Posiadamy regionalny magazyn hurtowy
 • Zapewniamy efektywną i terminową logistykę

czytaj więcej

Dostarczamy wiedzę budowlaną

 • Dostarczamy wiedzę branżową oraz specjalistyczną
 • Organizujemy szkolenia w Krakowie oraz w fabrykach producentów
 • Organizujemy konferencje w Polsce i za granicą
 • Podnosimy kompetencje naszych klientów w zakresie zarządzania biznesem

czytaj więcej

X
Potrzebujesz wyceny?
Napisz do nas!