Czym ocieplić ściany od wewnątrz? Materiały do ocieplania ścian wewnętrznych

Samo postawienie budynku to jedna rzecz. Drugą, jeszcze ważniejszą, jest zadbanie o jego odpowiednią termoizolację. Czasami zdarza się tak, że z różnych powodów nie ma możliwości izolacji ścian od zewnątrz. Wówczas konieczna okazuje się izolacja ścian wewnętrznych, która – niestety – czasami jest odradzana. Prawda jest jednak taka, że przy użyciu odpowiednich materiałów może być ona równie funkcjonalna. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym wyjaśniamy, jakie materiały najlepiej się sprawdzą do ocieplenia ścian od wewnątrz.

Ocieplenie ścian od wewnątrz zamiast od zewnątrz – kiedy można się zdecydować na taką opcję?
Dlaczego prawidłowe ocieplenie ścian wewnętrznych jest tak ważne?
Materiały idealne do ocieplenia ścian wewnętrznych
Materiały izolacyjne do ścian wewnętrznych Isover
Wełna Rockwool jako materiał do izolacji ścian wewnętrznych
Materiały marki Ursa do termoizolacji ścian od wewnątrz

 

Jakie materiały są najlepsze do ocieplania ścian wewnętrznych?

Ocieplenie ścian od wewnątrz zamiast od zewnątrz – kiedy można się zdecydować na taką opcję?

Ocieplenie budynku jest jedną z ważniejszych kwestii podczas jego budowy. Od tego bowiem zależy m.in. komfort funkcjonowania jego mieszkańców. Najczęściej spotykaną metodą jest ocieplanie ścian zewnętrznych. Gwarantuje to bowiem odpowiednią izolację murów danego budynku od warunków atmosferycznych.  

Niekiedy jednak bywa też tak, że właściciele danego budynku nie mogą pozwolić sobie na izolację od zewnątrz. Wówczas stają przed dylematem: nie ocieplać wcale czy ocieplić ściany wewnętrzne. Odpowiedź na to pytanie niestety nie jest jednoznaczna. Zależy to bowiem m.in. od położenia budynku czy ilości obecnych w nim okien

Opcję ocieplania ścian od wewnątrz wybierają również osoby, które remontują budynek, opierający się na tzw. starym budownictwie. W tym przypadku niekiedy okazuje się, że jest to jedyna możliwa opcja.

Dlaczego prawidłowe ocieplenie ścian wewnętrznych jest tak ważne?

Odpowiednie ocieplenie ścian wewnętrznych w budynku przekłada się bezpośrednio na koszty, związane z jego ogrzewaniem. Im bowiem jego użytkownikom jest chłodniej, tym chętniej zwiększają oni moc działania pieca grzewczego, co z kolei wiąże się z koniecznością przeznaczenia większej sumy pieniędzy na rachunki. Zainwestowanie w dobry jakościowo system dociepleń pozwoli na pewną i porządną termoizolację danego budynku

Co więcej, jeśli ocieplenie ścian wewnętrznych zostanie wykonane nieprawidłowo, wzrasta ryzyko wystąpienia tzw. mostków termicznych. Jest to miejsce, w którym występuje znacznie wyższy współczynnik przewodzenia ciepła niż w sąsiadujących z nim fragmentach ściany. Jest to prosty sposób na nadmierną utratę ciepła, co z kolei może prowadzić do zawilgocenia ścian, a w przyszłości – pojawienia się pleśni. 

Zdaniem eksperta 

Niektóre osoby uważają, że ocieplanie budynku jest kwestią poboczną, a najważniejsze jest jego wybudowanie. Rzeczywiście, postawienie murów jest jedną z podstaw całego przedsięwzięcia, jednak dopiero odpowiednia izolacja cieplna zapewnia użytkownikom danego budynku komfort funkcjonowania. W celu wybrania odpowiedniego materiału termoizolacyjnego należy zastanowić się, jakie są potrzeby i wymagania danej nieruchomości, co zależne jest m.in. od jej położenia, ponieważ jest to jedna z kwestii, które mają bezpośredni wpływ na rodzaj izolacji, jaka będzie użyta - mówi doradca klienta z ATTIC

Materiały idealne do ocieplenia ścian wewnętrznych

Decydując się na ocieplenie ścian wewnętrznych, trzeba zwrócić szczególną uwagę na materiały izolacyjne, jakie wybieramy. Ich rodzaj i jakość bezpośrednio bowiem wpływają na poziom naszego zadowolenia. Na rynku dostępne są izolacje sprawdzonych producentów, które gwarantują zadowolenie swoim klientom.

Dobrej jakości materiały do ocieplania ścian wewnętrznych
Sprawdź naszą ofertę systemów dociepleń

 

Materiały izolacyjne do ścian wewnętrznych Isover

Isover to producent izolacji termicznych, funkcjonujący na rynku od kilkudziesięciu lat. Firma zajmuje się produkcją wełny mineralnej – zarówno szklanej, jak i skalnej – która wykorzystywana jest do ocieplania wnętrz. Materiały te służą m.in. do termoizolacji dachów, stropów czy ścian – zewnętrznych i wewnętrznych.

Decydując się na zakup wełny izolacyjnej Isover, każdy otrzymuje produkt najwyższej jakości. Gwarantuje on odpowiedni stopień ocieplenia ścian, dzięki czemu komfort funkcjonowania w danym budynku jest znacznie wyższy.

Wełna Rockwool jako materiał do izolacji ścian wewnętrznych

Kolejną propozycją materiału do izolacji ścian wewnętrznych w każdym budynku jest firma Rockwool. Zajmuje się ona produkcją wełny skalnej, która idealnie sprawdza się jako materiał do ocieplania domów i bloków mieszkalnych. 

Produkty do termoizolacji Rockwool podlegają recyklingowi, dzięki czemu nie wpływają na zanieczyszczenie środowiska. W połączeniu z dobrą ceną i niezawodnością stanowią materiał spełniający wszystkie wymagania i potrzeby klientów.

Materiały marki Ursa do termoizolacji ścian od wewnątrz

Produkty marki Ursa to kolejna propozycja materiałów do ocieplania ścian wewnętrznych. Oferują oni różne rodzaje mineralnej wełny termoizolacyjnej:

 • wełna Ursa GLASSWOOL – materiał ten zapewnia optymalną izolację cieplną, zarówno latem, jak i zimą.
 • wełna Ursa PUREONE – jest to opcja, która wytwarzana jest z naturalnych surowców, poddawalnych recyklingowi, dzięki czemu można uznać ją za ekologiczne rozwiązanie. Materiał ten uznawany jest za produkt premium.

Przeczytaj powiązane poradniki na naszym blogu:

Zaopatrujemy inwestycje budowlane

 • Obsługujemy firmy ogólnobudowlane i specjalistyczne, deweloperów, generalnych wykonawców i przedsiębiorstwa budowlane

 • Dostarczamy materiały na terenie całego kraju

 • Zapewniamy fachowe doradztwo i opiekę inwestycyjną

 • Realizujemy nietypowe zamówienia

czytaj więcej

Zaopatrujemy składy budowlane

 • Zaopatrujemy składy i hurtownie budowlane w Polsce południowej
 • Jesteśmy liderem ogólnopolskim      w dystrybucji produktów FAKRO, RIGIPS, ISOVER, KRONOPOL, ROCKWOOL, SCHIEDEL
 • Posiadamy regionalny magazyn hurtowy
 • Zapewniamy efektywną i terminową logistykę

czytaj więcej

Dostarczamy wiedzę budowlaną

 • Dostarczamy wiedzę branżową oraz specjalistyczną
 • Organizujemy szkolenia w Krakowie oraz w fabrykach producentów
 • Organizujemy konferencje w Polsce i za granicą
 • Podnosimy kompetencje naszych klientów w zakresie zarządzania biznesem

czytaj więcej

Potrzebujesz wyceny?
Napisz do nas!